Łokciowy dyspenser – jaki wybrać

Dozowniki łokciowe cieszą się coraz bardziej wzrastającą popularnością i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie są montowane, a więc w różnego rodzaju placówkach medycznych, salonach świadczących usługi kosmetyczne, klubach sportowych i siłowniach, ośrodkach SPA oraz coraz częściej na halach produkcyjnych, gdzie norma zachowania higieny jest naprawdę wysoka.

Nic więc dziwnego, że łokciowy dyspenser mydła – jego design i model, jest tak kluczowy. Na co zwracać w szczególności uwagę, zanim dokona się takiego zakupu? Dowiesz się tego z niniejszej treści.

Dozownik łokciowy – inwestycja na kilka lat

Łokciowe dyspensery mydła to produkty, które niezawodnie spisują się na przestrzeni kilku lat. Dlatego tak ważne jest, by na samym początku określić to, jakie dokładnie powinny one być. Podstawowe pytania, które każdy powinien sobie zadać przed dokonaniem zakupu, powinny zatem brzmieć:

– czy dozownik łokciowy powinien posiadać dodatkowe elementy, takie jak tacka, dzięki której substancja nie będzie kapała na podłogę – ten konkretny komponent jest bardzo popularny, jednak kiedy urządzenie znajduje się np. nad blatem przy zlewie, często wydaje się być zbyteczny,

– jaką powinien mieć pojemność – warto zastanowić się nad tym, ile osób będzie z niego korzystać i jak często. Pominięcie tego aspektu jest nierozsądne. Jeżeli dozowniki łokciowe będą często eksploatowane, to nie nadążymy uzupełniać w nich mydła, co prowadzić może do dodatkowych obowiązków i irytacji.

– co dokładnie będzie w nim umieszczane – mydło dolewane, wkłady jednorazowe, płyny antybakteryjne, płyny dezynfekujące.

Kwestie wizualne – równie istotny aspekt

Większości społeczeństwa utrwaliła się wizja, gdzie dozowniki łokciowe zawsze muszą być białe i wyglądać tak samo. Mija się to oczywiście z prawdą, co widać doskonale po ilości oferowanych przez producentów modeli.

Oprócz tego sterylnego koloru można chociażby zdecydować się na czerń bądź też zawsze elegancko prezentują się stal. Dzięki temu produkt ten nie musi być przykrą koniecznością w pomieszczeniu, ale i może z nim estetycznie współgrać.